Ogłoszenia - 16.09.2018

Dziś przypada 24 niedziela zwykła. Jako uczniowie Jezusa jesteśmy wezwani, aby kroczyć drogą Chrystusowej Paschy, niosąc bagaż codziennych trosk i obaw. Gdy idziemy drogami naszego życia razem z Nim, wówczas doświadczymy radości i pokoju.

OGŁOSZENIA:

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej  spotkanie z Akcją Katolicką.
b) we wtorek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.
c) w czwartek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
d) w piątek, święto Św. Mateusza, Apostoła. Modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszam dzieci, młodzież i wychowawców.  Po Mszy świętej wieczornej spotkani z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

2. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. W sobotę, 22 września, odbędzie się doroczna pielgrzymka małżeństw i rodzin naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie o godz. 10. Droga Krzyżowa (od stacji „U Piłata”). 12.00 Świadectwo. 12.30 Msza św. (a po niej czas na piknik). Pielgrzymujemy indywidualnie i rodzinnie.

4. Przed kościołem można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, „Źródła” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. Postarajmy się, aby w każdym domu było przynajmniej jedno czasopismo religijne. Do nabycia książka, album o naszej Parafii.

5. W przededniu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w 40 rocznicę wyboru Polaka Kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową, w 10 rocznicę erygowania naszej Parafii, pragniemy przeżyć kolejne czuwanie nocne  w Częstochowie na Jasnej Górze w cudownej Kaplicy z 21/22 października (niedzieli na poniedziałek). Zachęcam młodzież przygotowującą się do bierzmowania do wzięcia udziału. Przez cały miesiąc październik codziennie czuwanie nocne podejmuje młodzież w intencji Synodu Biskupów na temat: Młodzieży. Także i do naszej grupy dołączy młodzież z innej Diecezji.

6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkane z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

7. Dziękuje Tym, którzy uczestniczyli i reprezentowali naszą Parafię w Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej w Radziechowach na Matysce.

8. Za złożoną ofiarę na kościół składam serdeczne Bóg zapłać!.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 16.09.2018