Ogłoszenia - 30.09.2018

Dziś 26 niedziela zwykła. Z ewangelicznej wypowiedzi Jezusa: Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami (Mt 9,40) – z bije wspaniałomyślność i zdrowo pojęta tolerancja. To pytanie o naszą relację względem czyniących dobro, którzy jedna inaczej okazują swoją pobożność i wiarę. Duch Boży wieje kędy chce i uzdalnia ludzi do czynienia dobra. Otwórzmy się na Jego działanie w świecie. Zauważmy i doceńmy dobro będące owocem Jego natchnień, dokonywanych także przez innych ludzi.

OGŁOSZENIA:

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00 - po różańcu dodatkowa Msza Święta. Różaniec będą prowadziły wyznaczone grupy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zelatorzy, przewodniczący klas, animatorzy, którzy w danym dniu prowadzą różaniec, zgłaszają się dzień wcześniej po Mszy św. w zakrystii.
b) we wtorek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
c) w czwartek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu
d) w piątek, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła oraz prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny
a) w pierwszy czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z różańcem o godz. 20.00, a o godz. 20.30 Msza św. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 19.30
b) w pierwszy piątek – od godz. 14.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Chorych dodatkowych proszę zgłosić wcześniej w zakrystii. Spowiedź od godz. 16.30. Nabożeństwo 17.30 i Msza Święta.
c) w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 godzinki o NMP, modlitwa o trzeźwość.

3. W sobotę, 6 października zapraszam wszystkich parafian i gości na kolejną Parafiadę Jesienną, która odbędzie się na boisku LKS „Sokół” od godz. 14.00. Szczegóły na plakacie poniżej.

4. W przyszłą niedzielę, 7 października, zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Procesja różańcowa wokół  kościoła do pięciu ołtarzy o godz. 15.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy zelatorów i członków Róż Żywego Różańca
I ołtarz - Pomnik - Słotwina nad kościołem
II ołtarz – Kapliczka Matki Bożej Fatimskiej- Dolna Słotwina
III ołtarz - Ołtarz polowy - Poddzielec,
IV ołtarz - Symbolika góry „Synaj” - od Godziszki w stronę Szkoły,
V  ołtarz – Kaplica - Bugaj.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę (21/22 października). Zapisy w zakrystii.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

7. W tygodniu trwały prace przy kościele - malowanie wieży.

plakat parafiada jesienna 2018

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 30.09.2018