Ogłoszenia - 07.10.2018

Dziś 27 niedziela zwykła. Mamy w życiu wiele osiągnięć, ale ostatecznym kresem jest miłość, która uwzniośla i ożywia każde działanie, czyniąc go dobrym. Małżeństwo bez miłości jest puste i zimne, praca zawodowa bez miłości pozostaje tylko wykonywaniem zadania, modlitwa bez miłości może być czczą gadaniną, a udział w liturgii eucharystycznej bez miłości pozostanie na płaszczyźnie spełnia obowiązku. Miłość zawsze łączy, a nie dzieli; nie jest zainteresowana niepewnością, ale obdarza oczekiwanym pokojem.

OGŁOSZENIA:

1. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Trwają nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00, a po nabożeństwie Msza św. o 15.30. Zachęcam do licznego udziału dzieci młodzież i dorosłych. Plan grup prowadzących różaniec w gablocie przy kościele.

3. Dziś procesja różańcowa wokół  kościoła do pięciu ołtarzy o godz. 15.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy zelatorów i członków Róż Żywego Różańca
  I ołtarz - Pomnik - Słotwina nad kościołem,
  II ołtarz – Kapliczka Matki Bożej Fatimskiej - Dolna Słotwina,
  III ołtarz - Ołtarz polowy - Poddzielec,
  IV ołtarz - Symbolika góry „Synaj” - od Godziszki w stronę Szkoły,
  V ołtarz – Kaplica - Bugaj.

4. Pielgrzymkę na Jasną Górę na nocne czuwanie  21/22 października z (niedzieli na poniedziałek). Wyjazd w niedzielę o godz.15.30. Powrót w poniedziałek ok. godz. 6.00 rano.

5. W sobotę, 13 października, przypada liturgiczne wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W tym dniu przypada kolejny dzień objawień Fatimskich. Zachęcam do udziału w nabożeństwie. Różaniec prowadzi i figurę niesie Róża św. Faustyny.

6. W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy obchodzić 18. Dzień Papieski. Do puszek zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny. Tego dnia tradycyjnie Panowie z Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na nasz kościół wpisując do księgi ofiarodawców. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. 

7. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę na Seminarium Duchowne. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszej Jesiennej Parafiady Rodzinnej.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

9. Wszystkich ludzi dobrej woli chcących wesprzeć finansowo tragicznie doświadczoną Rodzinę ze Słotwiny zapraszam do udziału w zbiórce pieniężnej do puszek przed kościołem dzisiaj niedzielę 7 października 2018 roku po Mszach świętych  lub na konto:
Józef Sowa
Numer konta: Eurobank
78 1470 0002 2367 2038 7046 0001
W niedzielę 30 września 2018 roku  o godz. 4.00  rano doszło do pożaru domu. Całkowicie uległ spaleniu dach. Pomieszczenia mieszkalne wymagają gruntownego remontu. Od poniedziałku rano rozpoczną się prace. Potrzebna pomoc ludzi dorosłych.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 07.10.2018