Ogłoszenia - 28.10.2018

Dziś ostatnia niedziela października. W kościołach poświęconych (których data poświęcenia nie jest znana) obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.

OGŁOSZENIA:

1. Po Komunii św. odśpiewamy dziękczynne „Te Deum” - Ciebie Boga wysławiamy - jako wyraz wdzięczności Bogu za wszystkie łaski i dobrodziejstwa jakie my obecnie otrzymujemy w tej świątyni. O godz. 15.00 w modlitwie różańcowej będziemy polecać Bogu wszystkich żyjących i zmarłych fundatorów, ofiarodawców i budowniczych naszego kościoła i kaplicy.

2. W środę, 31 października, zakończenie nabożeństw różańcowych. Udamy się do przydrożnych kapliczek umieszczonych w Słotwina- Dół. Rozpoczęcie przy kapliczce NSPJ na posesji PP. Zuziak przy drodze powiatowej o godz. 17.15. Zabierzmy ze sobą świece. Strażaków proszę o pomoc, abyśmy bezpiecznie dotarli do kościoła. Podziękowania dla Zelatorów i wszystkich prowadzących różaniec.

3. W czwartek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości, przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. W Lipowej Nieszpory i procesja na cmentarz o godz. 14.00.

4. W piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. procesja do Krzyża Misyjnego i pod pomnik upamiętniający Tych co oddali życie za Ojczyznę. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św. W piątek na pół godziny przed każdą Mszą św. będą modlitwy za zmarłych i wypominki jednorazowe. Przez oktawę na 10 minut przed Mszą św. będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych wymieniając imiona zmarłych i odmawiając dziesiątek Koronki do Miłosierdzia Bożego. W każdy 4 piątek miesiąca będzie różaniec o godz. 17.30 i Msza św. za zmarłych zalecanych w wypominkach rocznych. W tym dniu przypada także pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 14.00.

5. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.30 godzinki do NMP, dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach.

7. W przyszłą, niedzielę, 4 listopada, składka przeznaczona jest na cathedraticum oraz potrzeby diecezji. W tym dniu odbędzie się w Oświęcimiu-Brzezince tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci.

8. Do nabycia są kalendarze parafialne na rok 2019. Kalendarz Jubileuszowy 10-lecia erygowania naszej Parafii. Zawiera Akt Poświecenia Rodzaju Ludzkiego NSPJ, 12 obietnic Pana Jezusa danych ludzkości w wizji św. Małgorzaty Alacoque dotyczących czcicieli Jego Serca. Ilustrowany jest fotografiami z niektórych uroczystości i wydarzeń, które odbyły się w czasie 10 lat parafii oraz kalendarium wybranych wydarzeń z życia naszej Parafii i kalendarium gospodarcze. Zachęcam aby w domu rodzinnym znalazł swoje miejsce jak i album, książka o naszej Parafii.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 28.10.2018