Ogłoszenia - 04.11.2018

Dziś przypada 31 niedziela zwykła. Miłość jest centrum życia Jezusa i głoszonego przez Niego orędzia. Jej istota nie oznacza egoistycznego zachowania, lecz ma być wyrazem odpowiedzialnego traktowania własnych obowiązków oraz cudzych zadań. Miłość wobec bliźniego nie może być niczym wymuszana, warunkowana i nie powinna być spełniania pod żadną presją. Kiedy ukochani przez Boga będziemy potrafili zaakceptować siebie i naszych bliźnich, wtedy zaczniemy wzrastać w miłości Bożej.

OGŁOSZENIA:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Katecheza dla dorosłych. Modlimy się za zmarłych. Składka przeznaczona jest na budowę kościołów i cathedraticum.

2. W piątek, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.

3. W sobotę, 10 listopada – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszam do udziału w liturgii przedstawicieli różnych grup społecznych i instytucji. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny na mszy o godz. 10.30. Po Mszy o 10.30 program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie.

5. Składam podziękowanie za troskę o przydrożne kapliczki i udział w procesji różańcowej, strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie procesji.

6. W najbliższą niedzielę Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na nasz kościół wpisując do księgi ofiarodawców.

7. Do nabycia są kalendarze parafialne na rok 2019. Kalendarz Jubileuszowy 10-lecia erygowania naszej Parafii oraz album - książka o naszym kościele i otoczeniu.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 04.11.2018