100-lecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości 11 listopada 2018 roku rozpoczęły się w naszej Parafii od uroczystego przemarszu uczniów, nauczycieli, parafian od Szkoły ulicą Księdza Ferdynanda Sznajdrowicza do ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki. W kościele Msza święta za Ojczyznę o godz. 10.30 a po niej program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przejście pod Pomnik, modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, złożenie wieńców i kwiatów.

O godz. 15.00 przy Pomniku poświęconym Tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie - MARSZ DLA NIEPODLEGŁEJ ulicą. Ks. Jerzego Popiełuszki zakończony u PP. Byrdy ogniskiem, śpiewem pieśni patriotycznych.

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania”.

Święty Jan Paweł II („Pamięć i tożsamość”).

FOTORELACJA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia 100-lecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI