Ogłoszenia - 02.12.2018

Adwent to czas radosnego, ale zarazem modlitewnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana. Oczekiwanie to – ze strony człowieka – winno się zaznaczać nieustanną przemianą życia na lepsze. Na tej drodze przemiany prowadzi nas Chrystus, który nas umacnia swoim Słowem i karmi Ciałem.

OGŁOSZENIA:

1. Najpiękniejszym wzorem przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja. Razem z nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze, biorąc udział w roratach. W drugim roku poświęconym w Kościele polskim Duchowi Świętemu materiały roratnie  „z Duchem Twoim” przybliżają uczestnikom adwentowym Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Ponieważ w I niedzielę Adwentu nowy rok duszpasterski rozpocznie się pod hasłem „W mocy Ducha Bożego”, temat roratni może pomóc uczestnikom rozpoznać Jego moc i działanie. Zapraszam dorosłych, młodzież a zwłaszcza dzieci z lampionami.

2. Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Katecheza dla dorosłych „Sześć praw wiary”.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
b) we wtorek, 4 grudnia – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.
c) w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie z Mikołajem. Mikołaj zaprasza wszystkich w sposób szczególny wszystkie dzieci, które nie chodzą jeszcze do szkoły.
d) w czwartek wspomnienie Św. Mikołaja. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania godz. 19.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00,o godz. 20.30 Msza Św. zakończona Apelem Jasnogórskim. W czasie nabożeństwa możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
e) w piątek, 7 grudnia wspomnienie Św. Ambrożego bp i dK. W tym dniu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji pierwszego piątku miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 14.00. Jest to już spowiedź przed świętami. Chorych proszę zgłosić wcześniej w zakrystii. Spowiedź dla wszystkich od godz. 16.30. Dla dzieci Szkoły Podstawowej spowiedź zawsze w I środę od godz. 17.30 przed I piątkiem miesiąca. Po Mszy św. poświęcenie medalików dla dzieci z klas III i spotkanie z Rodzicami.
f) w sobotę 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Również tego dnia obchodzimy 10. rocznicę erygowania naszej parafii i 78. rocznicę wysiedlenia mieszkańców. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po komunii zaśpiewamy uroczyste „Te Deum”, które będzie dziękczynieniem za powstanie parafii. Mszę św. Jubileuszową o godz. 18.00 będzie sprawował Kanclerz Kurii Bielsko-Żywieckiej ks. Kanonik mgr lic. Adam Bieniek Po Mszy św. wieczornej udamy się pod Krzyż Misyjny i Pomnik upamiętniający wysiedlonych. Będziemy modlić się za  wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszko. Serdecznie zapraszam. 

4. W przyszłą niedzielę, zgodnie z poleceniem KEP, druga niedziela adwentu jest obchodzona jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

5. Do nabycia świece „Caritas”- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

6. Dziś dokonam poświęcenia opłatków wigilijnych. Opłatki rozprowadzać będzie Pan Kościelny i Pan Organista. Ofiara rozprowadzanych opłatków wigilijnych stanowi część Ich wynagrodzenia. W czwartek, piątek, sobota udadzą się do waszych domów.

7. W najbliższą niedzielę Panowie z PRD zbierają ofiary na kościół.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 02.12.2018