Ogłoszenia - 30.12.2018

Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Mamy naszą, polską tradycję świętowania Narodzenia Pańskiego w gronie swoich bliskich. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że współczesna rodzina często musi stawić czoła potężnym zagrożeniom. Dobrze zatem, abyśmy raz jeszcze spojrzeli na wspólnotę Jezusa, Maryi i Józefa, która też przeżywała trudne sytuacje. Święta Rodzina z Nazaretu niech będzie dla nas przykładem pokonywania przeciwności losu siłą wiary i zaufania Bogu.

OGŁOSZENIA:

1. Celebrację Mszy św. o godz. 10.30 w naszym kościele ubogacił Zespół Regionalny „Lipowianie”, który działa od 1999 roku. Zrzesza trzy pokolenia dzieci, młodzież, a także dorosłych ucząc tańca, śpiewu i tradycji Beskidu Żywieckiego. Zespół nagrał swoją płytę z Kolędami i Pastorałkami „Stało się weseli”. Po Mszy św. koncert. Zapraszam.

2. Trwaj odwiedziny duszpasterskie.

3. W poniedziałek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszam wiernych na uroczyste nieszpory i nabożeństwo przebłagalne o godz. 15.00, o godz. 15.30 Msza św. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

4. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy czas oktawy Narodzenia Pańskiego. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie. Msze Święte tak jak w niedzielę.
b) w środę, 2 stycznia - wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
a) pierwszy czwartek – o  godz. 19.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu- wieczór kolęd, 20.30 Msza święta.
b) pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 14.00. Chorych proszę do środy zgłosić w zakrystii. Od godz. 16.30 spowiedź. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 17.30
c) pierwsza sobota – o godz. 6.30 godzinki do NMP, dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach

6. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym dniu przypada 5. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. O godz. 10.30 będziemy gościć chór Ave Maria z Bestwiny. Składka tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.  
O godz. 15.00 w naszym kościele przegląd (festiwal) kolęd i pastorałek. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych oraz całe rodziny do wzięcia udziału i wspólnego kolędowania. Zapisy w zakrystii do 2 stycznia.

7. W sobotę 12 stycznia o godz. 14.00 Msza św. dla osób samotnych, starszych, emerytów i rencistów, a po Mszy św. opłatek w Domu Strażaka.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 30.12.2018