Ogłoszenia - 06.01.2019

Mędrcy ze Wschodu przybywają jako reprezentanci ludów pogańskich, aby złożyć pokłon Jezusowi – Królowi królów. Pismo święte zwraca uwagę, że przez chrzest wszyscy otrzymaliśmy godność królewską: Jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym (1 P 2, 9). Mając świadomość naszej tożsamości dzieci Bożych, przyłączamy się do wędrówki trzech mędrców zdążających do Betlejem, by oddać cześć narodzonemu Synowi Bożemu.

OGŁOSZENIA:

1. Po Mszy świętej o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych, katecheza dla dorosłych. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.
O godz. 15.00 w naszym kościele festiwal kolęd i pastorałek. Zapraszam całą Wspólnotę; dorosłych, młodzież, dzieci, całe rodziny  do wzięcia udziału, śpiewania kolęd, wsłuchiwania się i rozważania tajemnicy Narodzenia naszego Zbawiciela. Osoby uczestniczące w festiwalu zgromadzą się w salce katechetycznej o godz. 14.30 i potwierdzą swoją obecność.

2. Gościmy w naszej Parafii Chór „Ave Maria”. Chór powstał w styczniu 2000r. przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie. Ideą powstania były obchody 900-lecia istnienia bestwińskiej parafii. Dyrygentem jest doświadczony chórmistrz Pan mgr Marian Lubicki. Chór występuje głównie podczas uroczystości kościelnych, patriotycznych i okolicznościowych w kraju i zagranicą. Dziękujemy za ubogacenie swoim śpiewem Liturgii Eucharystycznej i za uroczysty koncert po Mszy Świętej.

3. W sobotę, 12 stycznia, o godz. 14.00 Msza św. dla osób samotnych, starszych, emerytów i rencistów, a po Mszy św. opłatek w Domu Strażaka.

4. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

5. Ofiara ze świec CARITAS tradycyjnie zostaje przeznaczona  na dofinansowanie obiadów dla uczniów Szkoły Podstawowej w Słotwinie oraz dofinansowanie wyjazdu edukacyjnego młodzieży.

6. W najbliższą niedzielę Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na potrzeby naszego kościoła. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 06.01.2019