Ogłoszenia - 13.01.2019

W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego świętujemy fakt Jezusowego chrztu w wodach Jordanu. Oba wydarzenia są ze sobą związane, gdyż chrzest także był objawieniem Chrystusa: Syn Boży objawił się publicznie i rozpoczął jawną działalność po długim okresie ukrytego życia w Nazarecie. Podczas chrztu udzielanego przez Jana Chrzciciela, Bóg przedstawił Jezusa jako swojego umiłowanego Syna i napełnił Go Duchem Świętym. Również my zostaliśmy ochrzczeni i staliśmy się członkami kościoła Chrystusowego, córkami i synami Boga Ojca, powołanymi do składania świadectwa o Nim we współczesnym świecie. Z wdzięcznością wspomnijmy swój własny chrzest i uwielbijmy naszego Pana.

OGŁOSZENIA:

1. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego. W tym czasie wspominamy misterium Chrystusa w całej pełni.

2. W poniedziałek, 14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

3. Od piątku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu oddajmy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca - nabożeństwo o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne.
a) w czwartek, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.
b) w sobotę, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania

6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. W przyszła niedzielę, 20 stycznia, składka przeznaczona jest na cele charytatywne (jałmużna postna).

7. Tradycyjnie Panowie z Rady Parafialnej zbierają ofiary na nasz kościół wpisując do Księgi Ofiarodawców. Dziękuję za modlitwy, cierpienia ofiarowane w intencji naszej parafii oraz za złożoną  ofiarę pieniężną na kościół do Księgi Ofiarodawców bądź na konto parafialne.

8. Wizyta duszpasterska (kolęda) w naszej Parafii dobiega końca. Był to czas wspólnej modlitwy, rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej Parafii, kościoła. Serdecznie dziękuję za waszą obecność na kolędzie, za życzliwość i dobroć, za podjęty trud przygotowania posiłków oraz za ofiary złożone, które jak co roku w kreślonym przez Ks. Biskupa wymiarze zostaną przeznaczone na potrzeby diecezjalne, ogólno-kościelne, na misję oraz na nasz kościół, teraz w sposób szczególny na witraże. Bóg zapłać!

9. 6 stycznia 2019 r. w uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii odbył się już XIII Festiwal Kolęd i Pastorałek. Prowadzącymi byli Sylwia Tlałka i Adam Wrona. W tym roku wzięło w nim udział 19 uczestników. Podczas tegorocznego festiwalu towarzyszyła nam postać błogosławionej Anieli Salawy, której witraż niedawno został zamontowany w naszym kościele oraz list do dzieci św. Jana Pawła II. Wszystkim występom przysłuchiwało się jury, w którego skład wchodziły: Pani Maria Binda-Sapeta, Pani Maria Wandzel oraz Pani Sabina Widomska. Festiwal Kolęd i Pastorałek rozpoczęły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać śpiewu dzieci z Kapeli Góralskiej „Mały Ondraszek” ze Szczyrku. Po zakończeniu konkursu gościliśmy kolędników z Pierśćca, którzy przyjechali do nas z naszym rodakiem księdzem Krzysztofem Wilkiem. Kolejną z grup kolędniczych była jak co roku rodzina Wronów i Traczów, następnie słuchaliśmy występu Koła Gospodyń Wiejskich ze Słotwiny oraz „Kolędników od kaplicy”.

10. W sobotę odbył się opłatek dla Seniorów. Na ręce Prezesa Jana Byrdego składam podziękowanie Akcji Katolickiej za pomoc w  przygotowaniu opłatka dla Seniorów naszej Parafii. Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu za przygotowanie Jasełek, przede wszystkim uczniom kl. VIII i przygotowującej Pani Elżbiecie Dawid i Pani Sabinie Pawlus podziękowanie na  ręce Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Danuty Knapek. Radnej i Sołtys Pani Marii Binda-Sapeta, Prezesowi OSP Panu Janowi Binda, Prezes KGW Pani Zofii Semik, Pani Annie Paciorek, Przewodniczącemu Spółki Wodociągowej Panu Zdzisławowi Setli, Panu Tadeuszowi Sowa, Panu Organiście Mieczysławowi Stec za śpiew i grę na akordeonie, prowadzącym blog „Lipowa i okolice” oraz wszystkim, którzy przyczynili się, aby ta uroczystość mogła odbyć się jak co roku i wszystkim uczestniczącym.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

12. W sobotę 26 stycznia 2019 roku planujemy Parafiadę zimową na stoku PP. Byrdy. Początek godz. 9.00 przy kościele.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 13.01.2019