Ogłoszenia - 20.01.2019

W okresie Bożego Narodzenia uroczyście obchodziliśmy tajemnicę wcielenia Jezusa Chrystusa i Jego objawienie się ludziom. Uwielbienie i radość z powodu daru wspólnoty z Bogiem, rozbrzmiewa także w liturgii pierwszych niedziel okresu zwykłego. Każdy człowiek i wszystkie narody są zaproszeni do tego, by stanowić wielką rodzinę Boga i jako Jego dzieci być dla siebie nawzajem braćmi i siostrami, Niech nas w tym zadaniu wspomaga Boże błogosławieństwo, będące owocem uczestnictwa w Eucharystii.

OGŁOSZENIA:

1. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
a) w poniedziałek, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu obchodzą święto nasze babcie, a we wtorek dziadkowie otaczamy ich modlitwą. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z Akcją Katolicką.
b) w czwartek, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.
c) w piątek, 25 stycznia – święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła
d) w sobotę, 26 stycznia – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu.

2. W sobotę 26 stycznia  planowana jest Parafiada Zimowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych na stoku u PP. Byrdy. Początek o godz. 9.00 przy kościele - kulig, zawody sportowe, poczęstunek dla wszystkich i rozdanie pucharów. Zakończenie ok. godz.13.00. Proszę aby  dzieci były pod opieką dorosłych. W Parafiadę angażują się Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, OSP Słotwina, LKS „Sokół” oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Nad bezpieczeństwem czuwa Ratownictwo Medyczne OSP Słotwina.

3. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele charytatywne (jałmużna postna).

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 20.01.2019