Ogłoszenia - 27.01.2019

Jako członkowie ludu Bożego gromadzimy się razem, aby słuchać słowa Bożego i posilać się Chlebem życia. Niestety, pomiędzy wyznawcami Chrystusa wciąż nie ma pełnej jedności. Ciągle doświadczamy bólu podziału, chociaż Pismo święte jako Boża księga chrześcijaństwa została dana nam wszystkim. Mówi ona o spotkaniach z Jezusem, co stanowi fundament naszej wiary. Nasze wychodzenie na spotkanie z Nim, wspólna modlitwa i chęć pojednania, może doprowadzić do pełnego zjednoczenia.

OGŁOSZENIA:

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dK
b) w czwartek, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera
c) w sobotę, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie Modlitewników Chwalcie Pana dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i spotkanie z Rodzicami. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

2. W tym tygodni przypadają pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
a) w pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 14.00, o godz. 17.30 nabożeństwo do NSPJ. Uczestnictwo młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.Tego dnia po Mszy św. wieczornej proszę o pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej.
b) w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.30 godzinki do NMP oraz dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach.

3.W sobotę zamontowaliśmy kolejny witraż poświęcony nauce o odpustach – jest związany z Rokiem Jubileuszowym. Symbolizuje otwartą Encyklikę  Jana Pawła II  Dives in misericordia (O Bożym Miłosierdziu). Patronem jest Święty Rafał Kalinowski.

4.W przyszłą niedzielę, 3 lutego udzielę specjalnego błogosławieństwa ku czci św. Błażeja. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

5. Podziękowanie dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji i uczestniczyli  w VIII Parafiadzie Zimowej.
Podziękowanie dla: Pana Wójta Gminy Lipowa Jana Góra, Akcji Katolickiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, LKS „Sokół”, Strażakom;  na ręce Prezesów: Jana Byrdy, Zofii Semik, Sylwii Tlałka, Tadeusza Semik, Jana Binda, Radnej i Sołtys Pani Binda–Sapeta, Radnemu Panu Piotrowi Caputa, Przewodniczącemu Spółki Wodociągowej Panu Zdzisławowi Setla, Nauczycielowi Panu Sławomirowi Gibas. Pani Marii Białek, PP. Urszuli i Mieczysławowi Dobija, Panu Adamowi Jakóbiec,  Panu Sławomirowi Bednarczyk a przede wszystkim  Rodzinie PP. Jolancie i  Adamowi Byrdy za wielkie serce, gościnę na stoku i w domu. Panu Adamowi Byrdy z Poddzielca, Adamowi Byrdy i Janowi Pawlus za zorganizowanie kuligu, Strażakom, Ratownikom medycznym za zapewnienie bezpieczeństwa. Prowadzącym blog „Lipowa i okolice” Panu Jarosławowi i Anecie. Przygotowującym posiłki, ofiarodawcom, biorącym udział w zawodach , kibicującym i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli zorganizować VIII Parafiadę Zimową.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 27.01.2019