Ogłoszenia - 10.03.2019

Dziś 1 niedziela Wielkiego Postu. Począwszy od Środy Popielcowej zostaliśmy obdarowani czasem czterdziestu dni nawrócenia i pokuty, czasem rekolekcji wielkopostnych. Orędzie Boże niosące wolność jest dla nas pomocą, żebyśmy wewnętrznie przygotowali się do świąt paschalnych i codziennie potwierdzali nasze życie świadectwem wiary.

OGŁOSZENIA:

1. Od czwartku 7 marca 2019 roku trwa Wizytacja Kanoniczna w naszej Parafii dokonana przez Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej Bp. prof. dr hab. Romana Pindla. W czwartek ks. Biskup spotkał się  z nauczycielami i dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego, z osobą chorą oraz przebywał w Rodzinie.
O godz.8:00 – odbyło się Powitanie Kanoniczne Ks. Biskupa. Po ogłoszeniach - słowo Ks. Biskupa i modlitwa za zmarłych oraz po Mszy świętej o godz. 8.30 w kościele spotkanie z Różami Różańcowymi i Akcją Katolicką.
O godz. 10:30 Msza św. z udziałem RODZIN i obrzęd błogosławieństwa rodzinnego (rodziny z dziećmi w wieku szkolnym). Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Biskup udzieli  Indywidualnie Błogosławieństwa dzieciom. Po Mszy świętej spotkanie z Grupami Dzieci i Młodzieży: Ministranci, Lektorzy, Schola liturgiczna i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
12:00 – Spotkanie  rodziców księży pochodzących z Parafii i z Kapłanami
13:30 – spotkanie z Parafialną  Radą Duszpasterską i ds. Ekonomicznych
15.00- Gorzkie Żale
15:30 – Msza Święta -Bierzmowanie i zakończenie wizytacji

2. W związku z ogłoszonym Rokiem Świętego Melchiora Grodzieckiego List Pasterski Ks. Biskupa Romana odczytam w przyszłą niedzielę.

3. Zachęcam wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Wyjątkowo w piątek Msza św. o godz. 16.30 i później Droga Krzyżowa z racji Sakramentu Bierzmowania w parafii Ostrem-Twardorzeczce. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach dodatkowo Msza św.

5. W  piątek, 15 marca, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę, 17 marca, modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes).

7. Od Środy Popielcowej 6 marca do soboty 9 marca 2019 roku trwały rekolekcje wielkopostne oraz przygotowujące nas do Wizytacji Kanonicznej w naszej Parafii. Podziękowanie dla rekolekcjonisty Kanclerza Kurii Bielsko-Żywieckiej Ks. mgr lic. Adama Bieniek.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 10.03.2019