Ogłoszenia - 17.03.2019

Dziś przypada 2 niedziela wielkiego postu. Gromadząc się na liturgii eucharystycznej, przynosimy Bogu nasze życie z jego jasnymi chwilami dumy i radości, dzięki którymi nabieramy nowych sił. Przynosimy także momenty smutku i próby, wypadki losowe i szarość dnia codziennego. W tych wszystkich doświadczeniach wspiera nas słowo Boże, które prowadzi nas po Bożych szlakach na ziemi.

OGŁOSZENIA:

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: wyjątkowo w piątek o godz. 16.00 wypominki, Msza św. o 16.30, a później Droga Krzyżowa z racji Sakramentu Bierzmowania w parafii Żabnica. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach dodatkowo Msza św. Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia napojów alkoholowych.

2. Dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki – dzieło Ad gentes.

3. We wtorek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

4. Pielgrzymka na nocne czuwanie do Częstochowy z 16/17 czerwca 2019 r. (z niedzieli na poniedziałek). Zapisy w zakrystii.

5. Za złożoną ofiarę  na kościół składam serdeczne Bóg zapłać!

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pozostały jeszcze gazety z ubiegłej niedzieli.

7. Przeżyliśmy czas rekolekcji wielkopostnych, czas Wizytacji Kanonicznej Biskupa prof. Romana Pindla.
Dziękuje: Pocztom sztandarowym: Strażakom i LKS „Sokół”, Kołu Gospodyń Wiejskich, Różom różańcowym, Akcji Katolickiej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Ministrantom i Lektorom, Scholii liturgicznej, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej i ds. Ekonomicznych, Panu Kościelnemu i Panu Organiście, przemawiającym, Pani przygotowującej dekorację. Dziękuje Wam za waszą obecność, świadectwo wiary, zaangażowanie. Dziękuje całej Parafii!
Rodzicom młodzieży Bierzmowanej za dar ołtarza. Ofiarę przeznaczyłem na odnowę kielicha mszalnego, w którym odprawiał Ks. Biskup, resztę na zainstalowany już ostatni witraż.

8. W salce katechetycznej jest możliwość oglądnięcia zdjęć z wizytacji kanonicznej w naszej Parafii oraz zapisów na nie.

9. Caritas rozprowadza „Baranka Wielkanocnego”, do nabycia w zakrystii. Zgromadzone z tej akcji fundusze przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach, organizację wypoczynku oraz rehabilitacje dzieci chorych, do tej akcji parafianka Maria przygotowała jeszcze ozdoby świąteczne.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 17.03.2019