Ogłoszenia - 24.03.2019

Dziś przypada 3 niedziela wielkiego postu. Bóg objawia się ludziom poprzez Mojżesza, którego posyła jako wyzwoliciela Izraelitów, podając swoje imię: Jestem, który jestem – jestem Bogiem zawsze istniejącym, który jest tu i teraz, Zbawicielem i Wybawicielem. Objawia się przede wszystkim w Jezusie Chrystusie, naszym jedynym Odkupicielu, który jest obecny we wspólnocie zgromadzonej na sprawowanie liturgii. 

OGŁOSZENIA:

1. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne - w piątek wyjątkowo wcześniej Msza św. o godz.16.30, Droga Krzyżowa o godz. 17.00 ze względu na Sakrament Bierzmowania w Lipowej. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie dodatkowo Msza św.

2. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Ofiara zebrana w tym dniu do puszek jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada 27. Rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół partykularny.

3. Pielgrzymka na nocne czuwanie do Częstochowy z 16/17 czerwca 2019 r. (z niedzieli na poniedziałek). Zapisy w zakrystii.

4. Zachęcam do zakupu prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

5. Caritas rozprowadza „Baranka Wielkanocnego”, do nabycia w zakrystii, do tej akcji nasza parafianka Maria przygotowała ozdoby świąteczne.

6. Spotkanie z rodzicami dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

7. Trwają prace remontowe salki katechetycznej: nowa boazeria, malowanie, odnowa ławek i stolików, przebudowa schodów z zakrystii do salki.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 24.03.2019