Ogłoszenia - 07.04.2019

Dziś przypada 5 niedziela Wielkiego Postu. Przebaczenie popełnionej winy, pojednanie z Bogiem i z ludźmi – do tego jesteśmy wezwani szczególnie w czasie wielkiego postu. Jezus Chrystus zaprasza nas zwłaszcza dziś, by to czynić, przypominając o Bożym miłosierdziu względem grzeszników. Doświadczenie Bożego miłosierdzia uzdalnia nas samych do okazywania miłosierdzia innym; przekazujemy dalej to, co otrzymaliśmy.

OGŁOSZENIA:

1. Trwają nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15  i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

2. W piątek, 12 kwietnia, zapraszam wszystkich na plenerową Drogę Krzyżową o godz. 15.00. Trasa nabożeństwa Kościół - „Gorylka” - Kościół. Krzyż niesiony będzie i rozważania poprowadzą przedstawiciele różnych stanów, wspólnot i organizacji. Przedstawicieli prowadzących rozważania proszę o zabranie tekstów z zakrystii. Na zakończenie Msza św. na „Gorylce”. W kościele Drogę Krzyżową każdy odprawi sobie indywidualnie. Msza w kościele tradycyjnie o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Zapraszam wiernych na uroczyste pobłogosławienie gałązek palmowych w czasie Mszy św. o 10.30. Przed Mszą św. zgromadzimy się przed kościołem od strony plebani. Po Mszy św. konkurs palm (największa, najpiękniejsza, regionalna) W tym dniu obchodzony jest światowy Dzień Młodzieży. Rozpoczęcie liturgii o godz. 13.30 przy kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, procesja z palmami i Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.

4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na Seminarium Duchowne. W przyszłą niedziele Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają ofiary na kościół. Przed kościołem ministranci będą zbierać do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

5. Zachęcam do zakupu prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

6. Caritas rozprowadza „Baranka Wielkanocnego”, do nabycia w zakrystii.

7. Pielgrzymka na nocne czuwanie do Częstochowy z 16/17 czerwca (niedzieli na poniedziałek 2019 roku . Zapisy w zakrystii. Nie zwlekajmy…!

8. W środę próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w kościele o godz. 17.00.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 07.04.2019