Ogłoszenia - 14.04.2019

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Palmy kładziemy także na grobach naszych bliskich jako znak zmartwychwstania i życia. Łączymy się dzisiaj poprzez dzieje z rzeszami w Jerozolimie, które niegdyś witały Jezusa słowami: Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie!

OGŁOSZENIA:

1. Zapraszam wszystkich na Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.

2. Liturgia Wielkiego tygodnia:
- Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja w Ciemnicy do 22.00. Wyjazd ministrantów i lektorów do Katedry godz. 9.00.
- Wielki Piątek – Adoracja Krzyża, ucałowanie krzyża w czasie uroczystej Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Składka przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zachęcam wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, aż do Wigilii Paschalnej. Adoracja od godz. 8.00 do godz. 24.00
- Wielka Sobota – święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 9.00 i 11.00 i 13.00. Adoracja przy Grobie od godz. 8.00 - 19.00. Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Zachęcam by przynieść ze sobą świece z okapnikiem.

3. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. W czasie Triduum Paschalnego istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy wypełniwszy zwykłe warunki odpustu, spełniają następujące dzieła:
a) w Wielki Czwartek – udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem;
b) w Wielki Piątek – pobożny udział w Adoracji Krzyża, ucałowanie krzyża w czasie celebracji Liturgii na cześć Męki Pańskiej;
c) w Wielką Sobotę – udział w liturgii Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

4. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – uroczysta Rezurekcja odbędzie się o godz. 6.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych. Przygotujmy feretrony i sztandary kościelne. Strażaków proszę o przybycie, pełnienie zaszczytnej i honorowej straży przy grobie Pana Jezusa.

5. Panowie z Parafialnej Rady Duszpasterskiej zbierają dziś ofiary na kościół wpisując do Księgi Ofiarodawców. Ministranci zbierają dziś do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać! W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.

6. W Wielką Środę po Mszy św. wieczornej przygotowanie Ciemnicy i Grobu. Zapraszam dekoratorów i chętnych do pomocy.

7. Dziękuje za liczny udział w Plenerowej Drodze Krzyżowej na „Gorylkę”.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 14.04.2019