Słowo stało się Ciałem

Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w 2013 roku w głównym ołtarzu zamontowaliśmy rzeźbę symboliki Ducha Świętego i napis: „SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM”

Całą głębię Tajemnicy Wcielenia streszcza w jednym zdaniu Jan w Prologu swej ewangelii: ”A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas” – Tertio millennio adveniente

Dwa miliony dwieście tysięcy młodych rozważały te słowa w czasie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 w Rzymie.

„Apostoł Jan wyraził wzniosłą tajemnicę wcielonego Boga. Tym, co wyróżnia wiarę chrześcijańską spośród wszystkich innych religii, jest przekonanie, że człowiek imieniem Jezus z Nazaretu jest Synem Bożym, wcielonym Słowem, drugą osobą Trójcy, która przyszła na świat”. Orędzie Ojca św. Jana Pawła II do młodych całego świata z okazji XV Światowego Dnia Młodzieży.

Bóg Jezus Chrystus stał się człowiekiem i zamieszkał na ziemi, a dziś pozostał w słowie Bożym i w Eucharystii.

Życzę Wam i sobie aby Bóg wypełnił nasze serca przekonaniem, że to co czynimy ma głęboki sens i służy dobru wspólnemu naszego Kościoła.

Ks. Mieczysław Grabowski

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA