Relikwie Bł. Jana Pawła II

relikwia jan pawel ii 01Jan Paweł II to papież świętych. Beatyfikował ponad tysiąc trzystu wiernych i Kanonizował prawie pięciuset.

Dołączył do błogosławionych w ustanowione przez niego święto Miłosierdzia Bożego 1 maja 2011 r. o godzinie 10:37. Beatyfikacji dokonał Papież Benedykt XVI.

Wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II przypada na dzień 22 października.

Relikwiarz bł. Jana Pawła II został umieszczony przy bocznym ołtarzu poświęconym Matce Bożej.

Możliwość ucałowania relikwii we wspomnienie liturgiczne - 22 października, 1 maja, w rocznicę śmierci - 2 kwietnia, w rocznicę wyboru - 16 października.

Relikwie podarował Ks. mgr Paweł Hubczak z okazji odpustu Matki Bożej Anielskiej 2.08.2011 roku.

Jan Paweł II podarował dla naszego kościoła także różaniec. Różaniec przywiózł Pan Marian Knapek, Radny Powiatu i Nadleśniczy Węgierska Górka.

Jesteś tutaj: Home Relikwie Relikwie bł. Jana Pawła II