11 listopada 2019

Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Święto Niepodległości . O godzinie 10.30 sprawowana była w kościele parafialnym Msza święta za Ojczyznę. Uczestniczyli przedstawiciele różnych grup społecznych, instytucji i licznie zgromadzeni wierni.

Po Mszy świętej odbył się w kościele program słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów naszej Szkoły. Następnie udaliśmy się pod Krzyż Misyjny – Pomnik, gdzie upamiętniamy Tych, którzy zginęli z Ojczyznę, wysiedlonych, a także rozstrzelanych przez Hitlerowskiego Okupanta: Ks. Ferdynanda Sznajdrowicza wraz z mieszkańcami Gminy Lipowa, jak i inne cierpienia, represje wobec naszych parafian w czasie II wojny światowej.  Nasze modlitwy zanosiliśmy za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, męczennika za prawdę.

Delegacje złożyły wieńce i kwiaty.

Dziękuję Pocztom Sztandarowym, Księżom Rodakom, Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie.

Wyrażam wdzięczność delegacjom, za złożone wieńce i kwiaty: Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Radnym, Pani Sołtys, Strażakom i Kołu Gospodyń Wiejskich, LKS „Sokól”.

O godzinie 15.00 modlitwy przy Pomniku i Marsz dla Niepodległej

Dziękuję Wszystkim obecnym za modlitwę i troskę o patriotyzm.

Ks. Proboszcz

FOTORELACJA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia 11 listopada 2019