Alfa i Omega

Chrystus wczoraj i dziś,
Początek i Koniec, Afla i Omega.
Do Niego należy czas i wieczność.
Jemu chwała i panowanie
Przez wszystkie wieki wieków. Amen
(Z obrzędów Wigilii Paschalnej

     Dobiega końca Rok Pański 2013. Za wszelkie dobro pochodzące z ręki Boga pragniemy dziękować śpiewając „Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszam wiernych na uroczyste Nieszpory i nabożeństwo przebłagalne o godz. 15.00. Msza święta godz. 15.30.

A może tak powitać Nowy Rok w kościele na modlitwie?

     Kościół o północy będzie otwarty. Spotykamy się w kościele witając Nowy Rok już od 2006 roku. Jest nas coraz więcej. Zachęcam i zapraszam.

kosciol zegar Codziennie wpatrujemy się w zegar na wieży naszego kościoła , który został zamontowany w ubiegłym roku. Zegar ma tarczę 120 cm, z podświetlaczem diodowym. Jest sterowany sygnałem radiowym z  Frankfurtu nad Menem. Niech przypomina o przemijalności życia: „Czas ucieka wieczność czeka”. Uczy punktualności, właściwego gospodarowaniem czasem. Każda sekunda przybliża do Boga i drugiego człowieka bądź oddala i nie da się cofnąć ani jednej godziny naszego życia.

Zegar nieubłaganie odmierza czas. I za św. Janem woła: „Dzieci, jest już ostatnia godzina”. Ostatnia godzina Starego Roku. A Ty jak ją zamierzasz spędzić?.

Przestań się wadzić z Bogiem
Serdeczne to były zwady:
Zrodziła je ludzka niedola,
Na którą nie ma już rady
(J. Kasprowicz)

Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku życzy Ks. Mieczysław

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Alfa i Omega