Przyjęcie do Służby Liturgicznej

We wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego 20 listopada 2019 roku odbyło się w naszym kościele przyjęcie do Służby Liturgicznej. Do grona kandydatów na ministrantów przyjęci: Oliwier i Paweł a do ministrantów: Antoni, Dariusz i Michał. Gratuluję ministrantom i życzę, aby czynności ministranckie wykonywali pobożnie, gorliwie. Dziękuje animatorowi Mateuszowi, rodzicom za spotkanie i przygotowanie przyjęcia.

„Rafał Kalinowski (imię chrzcielne - Józef) urodził się 1 września 1835 roku w Wilnie. Po maturze przez dwa lata studiował w instytucie Agronomicznym w Hory-Horkach, następnie w Mikołajewskiej Akademii Inżynierskiej w Petersburgu, wstępując równocześnie do rosyjskiego wojska. Gdy wybuchło powstanie styczniowe, poprosił o dymisję i przyjął nominację na naczelnika wydziału wojny w powstańczym Wydziale Wykonawczym Litwy. Aresztowany w marcu 1864 roku, został skazany na 10 lat katorgi w Usolu koło Irkucka. Po uwolnieniu przez trzy lata był wychowawcą księcia Augusta Czartoryskiego. W 1877 roku wstąpił do zakonu karmelitów bosych w Grazu w Austrii. W 1892 roku został fundatorem klasztoru w Wadowicach, przy którym powstało małe seminarium. Od momentu święceń kapłańskich jego życie było poświęcone przede wszystkim pracy w konfesjonale kierownictwu duchowemu. Zmarł 15 listopada 1907 roku w Wadowicach. Sanktuarium św. Rafała znajduje się w Czernej”. Beatyfikacja – 22 czerwca 1983 roku w Krakowie

Kanonizacja – 17 listopada 1991 roku w Rzymie. Wspomnienie liturgiczne – 20 listopada

NASI ŚWIĘCI Rozważania o Polakach beatyfikowanych i kanonizowanych przez Jana Pawła II, red.
W. Zagrodzki CSsR, Kraków 2009.

DSCN0235[1]

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Przyjęcie do Służby Liturgicznej