Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

8 grudzień to szczególny dzień w naszej wspólnocie: XI rocznica erygowania naszej Parafii, po komunii odśpiewaliśmy uroczyste „Te Deum Laudamus” oraz 79. rocznica wysiedleń naszych mieszkańców, które w sposób szczególny przypada na 8 grudnia. Po Mszy św. udaliśmy się pod Pomnik upamiętniający to wydarzenie. Modlitwy zanosiliśmy za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego obraliśmy za patrona modlitw w intencji naszej Ojczyzny. Przedstawiciele Parafii złożyli wieńce i wiązanki kwiatów. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymały poświęcone medaliki, które zostały zrobione zgodnie z prośbą Maryi przekazanej Katarzynie Laboure z napisem: „Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Medalik jest wyrazem miłości do Matki Bożej, wyznaniem wiary oraz wyrazem próśb o potrzebne łaski.

FOTORELACJA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny