Dzień Seniora

„Nie było miejsca dla Ciebie, w Betlejem żadnej gospodzie, i narodziłeś się, Jezu, w stajni, ubóstwie i chłodzie…”.

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku odbył się Opłatek Seniorów. O godz. 10.30 na Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie modliliśmy się w intencji ludzi starszych, samotnych, emerytów i rencistów . Po Mszy św. w Domu Strażaka odbył się opłatek dla tych osób z całej Parafii: Słotwiny i Lipowej Bugaj i Poddzielec.

Spotkanie w OSP w Słotwinie rozpoczęło się Jasełkami przygotowanymi przez Panią Wychowawczynię Sabinę Pawlus i uczniów klasy II i III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie. Następnie nadszedł   czas na życzenia , łamanie się opłatkiem , rozmowę, wspólne kolędowanie. Kolędował Zespól Regionalny „Lipowianie”, „Kolędnicy od kaplicy”’, oraz na akordeonie przygrywał Pan organista Mieczysław Stec

W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Lipowa –Jan Góra wraz z Małżonką, Radni: Pani Sołtys Maria Binda-Sapeta, Piotr Caputa, Przewodniczący Spółki Wodociągowej Zdzisław Setla. Dziękuje wszystkim Seniorom, że znaleźli trochę czasu na wspólne kolędowanie.

Podziękowanie szczególne dla Akcji Katolickiej składam na ręce Pana Prezesa Jana Byrdy , Pani Ewie Binda, Prezesowi OSP Słotwina Janowi Binda. Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Zofii Semik i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości. Podziękowania dla Pana Jarosława z blogu „Lipowa i okolice” Z wdzięcznością Ks. Proboszcz.

FOTORELACJA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Dzień Seniora