Ogłoszenia - 14.06.2020

Dziś przypada 11 niedziela zwykła. Jako wspólnota Kościoła zgromadzona na Eucharystii dziękujemy Bogu za dar Jego obecności w naszym życiu oraz za obietnice zbawienia udzielone naszym ojcom w wierze.

OGŁOSZENIA:

Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych połączonych z Mszą św. To dobra okazja do wdzięczności Sercu Jezusowemu za Jego niepojętą miłość do nas i okazja wynagrodzenia za grzechy swoje i świata.

1. Dziś procesja po Mszy św. o godz. 10.30, nabożeństwo czerwcowe o godz.15.00 i Msza Święta godz. 15.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta
b) w piątek, 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej Parafii uroczystość Odpustowa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
c) w sobotę, 20 czerwca – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP 

3. Uroczystość NSPJ Odpustowa zewnętrzna w niedzielę 21 czerwca 2020 r. Sumę Odpustową i kazania na wszystkich Mszach Świętych wygłosi Ks. Michał Woźniak Neoprezbiter z parafii Świętych Jakuba Apostoła i Katarzyny Aleksandryjskiej w Raciechowicach wyświęcony na kapłana w tym roku w Archikatedrze na Wawelu.  Msze święte o 8.30, 10.00 (dodatkowa), Suma Odpustowa o 11.30 i 15.30. Nieszpory o godz. 15.00.   Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja wokół kościoła, ministranci, Poczty Sztandarowe, Strażacy, Koło Gospodyń Wiejskich, wiernych proszę o zachowanie bezpiecznej odległości, wokół kościoła, na placu kościelnym, który będzie zamknięty na czas procesji.

4. Trwa oktawa Bożego Ciała – zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynieśmy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

5. Nowożeńcom Agnieszce Binda i Arkadiuszowi Michalskiemu życzę błogosławieństwa Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym. Za złożoną ofiarę na kościół składam serdeczne Bóg zapłać!

6. Prace zewnętrze na plebani dobiegły końca: czyszczenie i malowanie dachu, uszczelnienie z powody przecieków na plebanie, docieplenie strychu, malowanie podbitki i elewacji, wymiana rynny.

7. Dziękuje za dekorację i kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

8. W najbliższą niedzielę w Odpust na wszystkich Mszach świętych będą kwestować Strażacy. Strażacy proszą o wsparcie.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 14.06.2020