Podziękowanie

Podziękowanie wygłoszone na pogrzebie mojego Taty śp. Józefa Grabowskiego w parafii Św. Jakuba w Raciechowicach, dnia 18 czerwca 2020r.

     Bogu w Trojcy Świętej Jedynemu dziękujemy za dar życia śp. Józefa Grabowskiego. Tata dożył wieku sędziwego 91 lat i trzy miesiące. Urodził się 15 marca 1929r., a zmarł 15.06.2020r. w poniedziałek o godz. 22.40. Młodość niełatwa Jego Mama Karolina urodzona 24.02.1906, zmarła 15 kwietnia 1936 roku. Tata miał 7 lat. Jego Ojciec ur. 7.XI.1902 zmarł 4 listopada 1945 r. Tata miał 16 lat.

     Śp. Józef Grabowski urodził się 15 marca 1929 r. W życiu kierował się znaną regułą benedyktyńską: ora et labora - módl się i pracuj. Postrzegał swoje życie jako służbę Bogu, Kościołowi, Wspólnocie parafialnej i Rodzinie. Żyjąc według myśli; „Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc, i śmierci należymy do Pana (Rz14,7).

   Dziękujemy Tato za wychowanie; za piękne świadectwo żywej wiary, życia religijnego i ufnej modlitwy. Ileż to razy klękałeś z nami do modlitwy, zapraszają nas mówiąc: „My z Mamą będziemy się teraz modlić”. Umiłowaną modlitwą była modlitwa różańcowa. Przyjeżdżając do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie (gdzie pełnię posługę proboszcza) zaraz biegłeś bo tak Ci się spieszyło do kościoła i potrafiłeś godzinami adorować Pana Jezusa i modlić na różańcu wpatrując się obraz Serca Jezusowego i Matki Bożej Częstochowskiej. Odszedłeś do Pana w Oktawie Bożego Ciała. Dziś w czwartek 18 czerwca 2020r. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała żegnamy Cię Mszą świętą żałobną i za chwilę odprowadzimy na cmentarz parafialny wiecznego spoczynku w Raciechowicach. Wspieraj nas dalej i wypraszaj potrzebne łaski.

   W imieniu najbliższej rodziny: Mamy Stanisławy z którą przeżyłeś prawie 62 lata w małżeństwie, córek, syna i ich rodzin oraz własnym, żyjącym nadzieją na spotkanie z Tobą w niebie pragniemy podziękować:

Ks. Biskupowi Ordynariuszowi Diecezji Bielsko-Żywieckiej Romanowi Pindel za wyrazy serdecznego współczucia i pociechy płynącej z wiary z darem modlitwy dla naszej rodziny.

Ks. Proboszczowi parafii św. Jakuba w Raciechowicach a zarazem Dziekanowi dekanatu dobczyckiego za przewodniczenie Mszy świętej i wygłoszone Słowo Boże, pełne wiary, nadziei i miłości i  przywołanie postaci Św. Józefa patrona Taty, podkreślając wiele cech wspólnych z tej Świętej Postaci.

Dziękuje ks. Wikariuszowi tej Parafii.

Dziękuje Księdzu Dziekanowi Piotrowi i na Jego ręce składam podziękowania wszystkim księżom dekanatu radziechowskiego w którym pracuje, dziękuje Księdzu Dziekanowi Wiesławowi dekanatu kalwaryjskiego, Księżom z mojego rocznika, Księżom rodakom z parafii Raciechowice i parafii NSPJ w Słotwinie, wszystkim Księżom za dar Mszy świętej, tym obecnych i tym którzy odprawiają Msze św. za Tatę w swoich parafiach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na uroczystości pogrzebowe z różnych parafii w których pełniłem posługę kapłańską, począwszy od parafii Kaniów, aż po ostanie parafie: Lipową oraz parafię NSPJ w Słotwinie gdzie teraz odbywam posługę. Dziękuje wszystkim delegacjom. Dziękuje Dyrekcji i nauczycielom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie. Jutro odpust parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie, a w niedzielę sumę odpustową i kazanie będzie głosił Ks. Michał Woźniak z par. Św. Jakuba w Raciechowicach, nasz rodak wyświęcony na kapłana w tym roku w Katedrze Wawelskiej. Dziękuję Rodzinie, Sąsiadom, Przyjaciołom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu. Ministrantom, Panu Janowi prowadzącemu różaniec w kaplicy prze dwa dni, Panu grającemu na trąbce, mieszkańcom par. Św. Jakuba w Raciechowicach, a w sposób szczególny mieszkańcom Poznachowic Górnych.

W imieniu rodziny wszystkim dziękuję. Wasza obecność jest wielkim duchowym wsparciem dla nas, a dla Taty najpiękniejszym darem. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wyrazu współczucia, licznie zamówione intencje mszalne. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Jezu miłosierny obdarz Go życie wiecznym. Jezu ufam Tobie.

Ks. Mieczysław

IMG 20200618 125402  IMG 20200618 125409  IMG 20200618 135050

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Podziękowanie