Ogłoszenia - 21.06.2020

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie  ukojenie dla dusz waszych” (Mt 11,28-29)

OGŁOSZENIA:

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serce Jezusa przepełnione miłością pragnie wszystkie serca rozpalić miłością do Boga i ludzi. Dziękujemy Ks. Michałowi Woźniakowi za podjęcie się trudu rozpalania naszych serc miłością do Boga i człowieka. Za celebrowanie Najświętszej Ofiary, słowo Boże i modlitwę, by Jezus uczynił serca nasze według Serca swego. Drogi Księże Michale w tym roku otrzymałeś święcenia kapłańskie w Archikatedrze na Wawelu w Krakowie. Na obrazku prymicyjnym, umieściłeś słowa z Księgi Syracha; „Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie” (Syr1,23-24). Cierpliwości trzeba się uczyć od Chrystusa i  potrzeba nam wszystkim. Pragnę Ci życzyć niech Chrystus który Cię powołał  obdarza potrzebnymi łaskami umacnia i błogosławi w posłudze kapłańskiej. Niech wspiera Cię Św. Zygmunt Gorazdowski patron Twojego Rocznika.

Dziękuje Pocztom Sztandarowym, Strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich, Panu Kościelnemu i Panu Organiście ,Ministrantom, niosącym baldachim, świece. Pani Barbarze, jak zawsze za piękną dekorację kwiatową. Całej Wspólnocie parafialnej i Gościom za obecność, za kontemplację Serca Jezusowego, które jest źródłem życia i świętości.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

2. W piątek, 26 czerwca, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, wraz z rodzicami oraz młodzież na Mszę świętą o godz. 18.00.

3. Nabożeństwa czerwcowe połączone ze Mszą Świętą

4. Uroczystość Odpustową NSPJ w piątek ubogacili: Ks. Paweł  Łukaszka – proboszcz parafii narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Korzkwi, kolega rocznikowy, który przewodniczył i wygłosił kazanie oraz Ks. Sławomir Pietraszko nasz rodak, którzy sprawowali Mszę święta w intencji mojego Taty oraz kleryk Szymon i młodzież parafii Św. Stanisława w Andrychowie. Bardzo dziękuje.

5. Pragnę gorąco podziękować Wszystkim, którzy wyrażali współczucie i wspierali modlitwą mnie i rodzinę  z powody śmierci mojego Taty. Dziękuje za uczestnictwo w pogrzebie, zamówione intencje mszalne. Msza święta dziękczynna  w intencji Was będzie odprawiona 28 czerwca 2020r, w niedzielę o godz. 15.30. Bóg zapłać!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 21.06.2020