Ogłoszenia - 28.06.2020

Dziś 13 niedziela zwykła. Każdego dnia staje przed nami konieczność podejmowania decyzji, musimy wciąż opowiadać się za czymś czy przeciw czemuś. Dziś Pan Jezus wzywa nas do klarownych decyzji, do opowiedzenia się po Jego stronie, do miłowania Go i naszych bliźnich, aż do złożenia ofiary z siebie samego. W zamian obiecuje nam życie u Boga. W czasie liturgii eucharystycznej jesteśmy wezwani do ponownego, świadomego wyboru Mistrza z Nazaretu.

a) w poniedziałek, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze
b) w piątek, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła

2. We wtorek, 30 czerwca, kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za wszystkich pracujących na niwie Pańskiej i prosimy Boga o nowe powołania do służby w Jego Kościele
- pierwszy czwartek – adoracja od godz. 20.00, Msza św. o godz. 20.30.
- pierwszy piątek – od godz. 14.00 odwiedziny chorych. Chorych proszę wcześniej zgłosić w zakrystii. Spowiedź święta od godz. 16.30
- pierwsza sobota – o godz. 6.30 Godzinki do NMP, dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach

4. W przyszłą niedzielę, 5 lipca, składka przeznaczona jest potrzeby diecezji i sądu biskupiego.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Chociaż należy nam się zasłużony wypoczynek nie zapominajmy, że dla wielu lato jest okresem wytężonej pracy, jak chociażby na budowach i na roli. W przypadku rolników efekt zależy nie tylko od ich pracy i zaradności, ale także od pogody.  Módlmy się zatem, by Pan błogosławił ich poczynaniom.

7. W modlitwach pamiętamy o Ks. Kanoniku Janowi Kryscie z okazji 90 rocznicy urodzin i Imienin.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 28.06.2020