Ogłoszenia - 12.07.2020

Dziś 15 niedziela zwykła. Wszyscy na co dzień mamy do czynienie z bogactwem ludzkiego słowa. Jedno pociesza, daje nadzieję, wspiera, a inne potępia, osądza, oszukuje raniąc człowieka. W Jezusie Chrystusie słowo Boże stało się Ciałem, temu Słowu warto zawierzyć. W Nim poznajemy Bożą prawdę i doświadczamy jego obecności; to Słowo obdarza nas życiem i wiedzie ku wieczności.

OGŁOSZENIA:

W naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczą we Mszy św. i przystąpią do Komunii św. Życzę Im wiele radości ze spotkania z Chrystusem Eucharystycznym, trwania przy Nim przez całe życie. (Komunia przeniesiona z powodu epidemii z 10 maja 2020r.).
Dziękuję rodzicom, nauczycielom - przede wszystkim wychowawczyni pani mgr Marii Wandzel za zaangażowanie i troskę o właściwe wychowanie młodego pokolenia, Panu Kościelnemu, Panu Organiście i Służbie Liturgicznej.
Dziękuję za dekorację w kościele, kwiaty, ofiarę pieniężną  na kościół. Bóg zapłać!     
„Biały Tydzień” jest czasem wdzięczności Bogu i ludziom. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu tak jak są Msze św.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Tego dnia przypada w naszej parafii Dzień Fatimski. Rozpoczęcie czuwania różańcem o godz. 17.30 – prowadzi Róża Rodzin św. Teresy, Msza św. i procesja Maryjna wokół kościoła.
b) w środę, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
c) w czwartek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

2. W piątek, 17 lipca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę, 19 lipca, składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 12.07.2020