Ogłoszenia - 26.07.2020

Racz dać Twemu słudze serce rozumne do rozróżniania dobra od zła (por. 1 Krl 3,9). Z tej skierowanej do Boga prośby Salomona bije mądrość. Ona jest darem Bożym, który otrzymuje każdy, kto o niego prosi. To drogocenny skarb, klarowny drogowskaz naszej ziemskiej wędrówki, która prowadzi bezpiecznie do prawdziwego życia.  Słowo Boże 17 niedzieli zwykłej sięga w głąb tajemnicy Bożej i przekazuje mądrość o człowieku. 

OGŁOSZENIA:

1. Po Mszy św. dokonam obrzędu pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierującymi tymi pojazdami. Prośmy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących o opiekę. Modlitwy odbędą się przy obelisku symboliki Góry Synaj z rzeźbą św. Krzysztofa na placu kościelnym.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 29 lipca – wspomnienie św. Marty
b) w piątek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
c) w sobotę, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6.30 godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i dziesiątka różańca o trzeźwość w naszych rodzinach

3. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki. Tego dnia przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej w kaplicy. W tym dniu od godz. 11.30 do 15.30 w naszym kościele Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Codziennie jedna świątynia na terenie diecezji, przez cały dzień jest otwarta, a wystawiony w niej Najświętszy Sakrament zachęca wiernych do osobistej modlitwy oraz adoracji w grupach i wspólnotach działających w danej parafii.  Plan adoracji:
11.30 – 12.30 - mieszkańcy Bugaja
12.30 – 13.30 - mieszkańcy Słotwiny pod kościołem
13.30 – 14.30 - mieszkańcy Poddzielca
14.30 – 15.30 - mieszkańcy Słotwiny nad kościołem

4. Można rezerwować i zamawiać intencje mszalne do końca roku 2020. Zadbajmy o to by w niedzielę rezerwować intencje za żywych; urodziny, jubileusze, itp.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 26.07.2020