Dziękczynienie za zbiory

Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary?
Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?
Kościół Cię nie ogarnie, wszędy pełno Ciebie:
I w otchłaniach, i w morzu, na ziemi, na niebie.
Złota też, wiem, nie pragniesz, bo to wszytko Twoje,
Cokolwiek na tym świecie człowiek mieni swoje.
Wdzięcznym Cię tedy sercem. Panie, wyznawamy ...

To "pieśń" Jana Kochanowskiego zachęcająca nas do okazania wdzięczności Bogu swoim sercem.

30 sierpnia 2020 r. odbyły się w naszej Parafii Dożynki. Wdzięczne serce pragnęliśmy okazać Bogu na Mszy św. o godz. 10.30 za tegoroczne plony. Dziękowaliśmy Bogu, że pobłogosławił naszej pracy, że udzielił bogactwa deszczu i promieni słonecznych, że pozwolił wzejść, rozwijać się i zaowocować temu, co zostało posiane bądź posadzone. Dziękowaliśmy Bogu, że daje nam chleb i owoce ziemi, abyśmy mogli wzmacniać nasze ciała oraz wszechstronnie się rozwijać.

Serca pełne wdzięczności mamy dla rolników, ale także dla tych, którzy przygotowali tą uroczystość, złożyli dary ofiarne i uczestniczyli w tej uroczystości.

Podziękowanie: Pocztom Sztandarowym: Straży i LKS „Sokół”, Kołu Gospodyń Wiejskich, Pani Sołtys  a zarazem Radnej, Przewodniczącemu Spółki Wodociągowej  i wszystkim zaangażowanym, uczestniczącym parafianom i gościom.

Ks. Proboszcz

FOTORELACJA:

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Dziękczynienie za zbiory