Matka Boża Różańcowa

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowił Święty Pius V, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej pod Lepando w roku 1571. Zwycięstwo to przypisywane było modlitwie różańcowej, odmawianej podczas błagalnych procesji po ulicach Rzymu.

Tradycyjnie we wspomnienie NMP Różańcowej 7 października 2020 roku w naszej Parafii odbyła się procesja do pięciu ołtarzy. Procesja zatrzymywała się przy znakach Roku Jubileuszowego, które są świadectwem naszej wiary i wspomagają religijność w naszej Parafii: Symbolika Drzwi Świętych i Krzyż Misyjny, Pielgrzymka - ołtarz polowy z płaskorzeźbą Św. Rodziny, pamięć o męczennikach - symbolika góry „Synaj” z rzeźbą św. Krzysztofa oraz kapliczka Matki Bożej Fatimskiej i Kaplica Matki Bożej Anielskiej.

Modlitwie różańcowej towarzyszyły nam rozważania tajemnic życia Jezusa i Maryi. Tajemnice te zawarte są w Piśmie Świętym w sposób szczególnie w Ewangeliach. Stąd Św. Jan Paweł II nazwał różaniec „streszczeniem Ewangelii”. Bez znajomości Ewangelii nie poznamy treści tajemnic, które mamy rozważać. Św. Hieronim pisał, że bez znajomości Pisma Świętego nie ma znajomości Chrystusa. To samo można powiedzieć o różańcu, bez znajomości Ewangelii nie ma znajomości tajemnic różańca świętego.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Matka Boża Różańcowa