Ogłoszenia - 12.10.2020

Dziś 28 niedziela zwykła. Życie codzienne bywa czasem skąpane we łzach, przeniknięte smutkiem z powodu zła, dręczone rozmaitymi kłopotami. Utrudzeni i spragnieni Chleba Życia gromadzimy się przed naszym Stwórcą i Panem, który chce zaspokoić nękające nas potrzeby. 

OGŁOSZENIA:

1. Dzisiaj już po raz dwudziesty obchodzimy Dzień Papieski. Przed kościołem składka do puszek na fundusz stypendialny. Po Mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie z II grupą z Animatorem w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania ( dziewczęta kla. VIII i I Szkoły Średniej. Za tydzień klasa VII (chłopcy). Rocznica I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 15.30.

2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W tym dniu w naszej parafii ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30. Różaniec prowadzi i figurę niesie Róża św. Faustyny.  
b) w czwartek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego
c) w piątek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca
d) w sobotę, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

4. W przyszła niedzielę, 22 października, obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

5. Przy wyjściu z kościoła są kartki na wypominki, można je zabrać i wpisać imiona zmarłych, wypominki jednorazowe i roczne, prosząc aby cała Wspólnota Kościoła wraz Kapłanem modliła się za nich. Zmarłych w wypominkach jednorazowych wspominać będziemy w Dzień Zaduszny i w oktawie Wszystkich Świętych na 15 minut przed każdą Mszą św., a roczne w każdy czwarty piątek miesiąca - będzie różaniec i Msza święta.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do odwiedzenia naszej internetowej strony parafialnej.

7. Przypomnienie dotyczące zasad bezpieczeństwa w czasie epidemi.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 12.10.2020