Ogłoszenia - 18.10.2020

Dziś przypada 29 niedziela zwykła. Każde liturgiczne spotkanie z Jezusem jest szansą i wezwaniem do oddawania czci należnej Bogu. Jest to zarazem czas, kiedy możemy prosić o to, aby na ścieżkach naszego codziennego życia skłaniał ku nam swe ucho i strzegł nas jak źrenicy oka. 

OGŁOSZENIA:

1. Przedostania niedziela października obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny.

2. Trwają nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00. Plan grup prowadzących znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji
b) w czwartek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża
c) w piątek, 23 października – wspomnienie dowolne Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

4. W przyszłą niedzielę, 25 października, w kościołach, których data poświęcenia (konsekracji) nie jest dokładnie znana, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

5. Przy wyjściu z kościoła są kartki na wypominki, można je zabrać i wpisać imiona zmarłych. Zmarłych w wypominkach jednorazowych wspominać będziemy w Dzień Zaduszny i w oktawie Wszystkich świętych na 15 minut przed Mszą św., a roczne w każdy czwarty piątek miesiąca będzie różaniec i Msza św. za nich. Zeszłoroczne świece Caritas, jeżeli pozostały w domach, zapalmy na grobach swoich bliskich zmarłych jako znak miłości i pamięci o nich.

6. Zachęcam do czytania gazet religijnych.

7. Dziś spotkanie młodzieży (chłopcy) w ramach przygotowania do bierzmowania zostaje odwołane.

8. Od 17 października 2020 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać 40 osób, w kaplicy 3 osoby. Przebywać jednocześnie może 43 osoby. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem (maseczka). W kościele zachowujemy bezpieczną odległość.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 18.10.2020