Plan uroczystości pogrzebowych

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE
KS. MIECZYSŁAWA GRABOWSKIEGO
PROBOSZCZA PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W SŁOTWINIE

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, które obowiązują w czasie pandemii, w kościele może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 40 osób;
pamiętamy o zakrywaniu nosa i ust maseczką.
 Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zaleceń.
Prosimy o dostosowanie się do poniższego planu uroczystości pogrzebowych
 śp. ks. Mieczysława Grabowskiego:

ŚRODA, 21 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

9.00 – Wprowadzenie trumny z ciałem księdza proboszcza Mieczysława Grabowskiego do kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Słotwinie.

9.30 -  Na czuwanie przy trumnie ks. Proboszcza zapraszamy mieszkańców Słotwiny nad kościołem:

9.30 - Msza święta za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego sprawowana przez ks. Krzysztofa Wilka

10.15 – Różaniec w intencji zmarłego ks. Mieczysława. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy świętej, udzielimy Komunii św., którą możemy ofiarować za zmarłego Kapłana.

11.30 - Na czuwanie przy trumnie ks. Proboszcza zapraszamy mieszkańców dolnej Słotwiny:

11.30 - Msza święta za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego sprawowana przez ks. Krzysztofa Wilka

12.15 – Różaniec w intencji zmarłego ks. Mieczysława. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy świętej, udzielimy Komunii św., którą możemy ofiarować za zmarłego Kapłana.

13.30 - Na czuwanie przy trumnie ks. Proboszcza zapraszamy mieszkańców Poddzielca i Bugaja:

13.30 - Msza święta za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego sprawowana przez ks. Sławomira Pietraszko

14.15 – Różaniec w intencji zmarłego ks. Mieczysława. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy świętej, udzielimy Komunii św., którą możemy ofiarować za zmarłego Kapłana.

15.00 – Msza święta za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego sprawowana przez kapłanów bez udziału wiernych.

16.00 – Różaniec w intencji zmarłego ks. Mieczysława. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy świętej, udzielimy Komunii św., którą możemy ofiarować za zmarłego Kapłana.

16.30 – Odczytanie intencji mszalnych zamówionych przez parafian za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego

17.00 – Przemówienia i pożegnania przez władze lokalne, parafian, poszczególne grupy parafialne i społeczne.

17.30 – MSZA ŚWIĘTA ŻAŁOBNA POD PRZEWODNICTWEM KS. BISKUPA PIOTRA GREGERA Z UDZIAŁEM NAJBLIŻSZEJ RODZINY I PRZEDSTAWICIELI POSZCZEGÓLNYCH GRUP I WSPÓLNOT DZIAŁAJĄCYCH W PARAFII (NIE MA KONCELEBRY Z KS. BISKUPEM, KSIĘŻA ODPRAWIAJĄ O GODZ. 15:00)

18.30 – Modlitewne czuwanie przy trumnie zmarłego Kapłana dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w pożegnaniu przed południem z okazją przyjęcia Komunii św. w intencji Zmarłego.

18.30 – Mieszkańcy Poddzielca i Bugaja

19.20 – Mieszkańcy dolnej Słotwiny

20.10 – Mieszkańcy Słotwiny nad kościołem

21.00 – Zakończenie czuwania Apelem Jasnogórskim

CZWARTEK, 22 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

7.00 – Msza święta. Po niej wyprowadzenie trumny i przejazd do parafii św. Jakuba Apostoła w Raciechowicach

10.00 – 12.00 – Modlitewne czuwanie przy trumnie śp. ks. Mieczysława

12.00 – Msza święta za śp. ks. Mieczysława Grabowskiego sprawowana przez kapłanów bez udziału wiernych

13.00 – Modlitewne czuwanie przy trumnie śp. ks. Mieczysława