Święto Niepodległości - 11 listopada 2020

W tym dniu przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa oraz obchodzimy Święto Niepodległości. O godzinie 10.30 sprawowana była w kościele parafialnym Msza święta za Ojczyznę. Uczestniczyli przedstawiciele różnych grup społecznych.

Następnie udaliśmy się pod Krzyż Misyjny – Pomnik, gdzie upamiętniamy Tych, którzy zginęli za Ojczyznę, wysiedlonych, a także rozstrzelanych przez Hitlerowskiego Okupanta: Ks. Ferdynanda Sznajdrowicza wraz z mieszkańcami Gminy Lipowa, jak i inne cierpienia, represje wobec naszych parafian w czasie II wojny światowej. Nasze modlitwy zanosiliśmy za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, męczennika za prawdę.

Wyrażam wdzięczność delegacjom, za złożone wieńce i kwiaty. Dziękuję Wszystkim obecnym za modlitwę i troskę o patriotyzm.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Święto Niepodległości - 11 listopada 2020