Ogłoszenia - 29.11.2020

1 NIEDZIELI ADWENTU

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem: Zgromadzeni na świętej Wieczerzy. Na progu adwentowego oczekiwania Kościół stawia przed nami obraz Sądu Ostatecznego, będący perspektywą naszej przyszłości.

poniedziałek - Święto Świętego Andrzeja, Apostoła
środa – wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego
czwartek - wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy. Panu Bogu polecamy górników oraz ich rodziny.

W tym tygodniu przypadają:
- pierwszy czwartek - adoracja od godz. 20.00, o godz.20.30 Msza Św. Spowiedź św. od godz. 19.30
- pierwszy piątek – spowiedź św. od godz. 17.00. Do chorych jedziemy tylko w niebezpieczeństwie zagrożenia życia. Prosimy zgłosić w zakrystii.
- pierwsza sobota - Godzinki do NMP, dziesiątka różańca o godz.6.30
Pragniemy z Maryją przeżywać czas adwentu przez udział w Roratach.
Podejmijmy postanowienia w pracy nad sobą. Temat przewodni - Cud nad cudami. Roraty w poniedziałek, środę, piątek o godz. 18.00. Wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00. Zapraszam.
Spowiedź Św. w tygodniu codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Korzystajmy ze Sakramentu Pokuty aby przygotować się na Święta Bożego Narodzenia.

2. Bóg zapłać za udział w listopadzie we Mszach Świętych za + Ks. Proboszcza Mieczysława.

3. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią w niedzielę jest dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00 (aż do odwołania). Można też uczestniczyć w tygodniu.

4. Bóg zapłać za kupowanie ŚWIEC CARITAS i KALENDARZY.
Można kupować zarówno w niedzielę jak i w tygodniu po Mszach Świętych.
Zachęcam do kupowania kartek świątecznych, które będzie rozprowadzać KSM.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie ze św. Mikołajem (około godz. 16.00)
Dziś dokonam poświęcenia opłatków wigilijnych. Opłatki rozprowadza Pan Kościelny i Pan Organista. Ofiara stanowi część ich wynagrodzenia.
Będzie to wdzięczność za ich pracę. Można też opłatki otrzymać w Kościele.
Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

W nowym tygodniu życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 29.11.2020