Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

W tym roku, w związku z pandemią, plenerowa Droga Krzyżowa na Gorylkę została przeniesiona do kościoła.

Trasa Plenerowej Drogi Krzyżowej w naszej parafii to droga, jaką pokonał Arcybiskup Karol Wojtyła 1964 roku, odwiedzając osobę starszą w czasie Wizytacji Kanonicznej w parafii Lipowa. Na „Gorylce” (717 m.n.p.m.) znajduje się krzyż poświęcony Janowi Pawłowi II. Jest to Krzyż wdzięczności za dar Papieża Polaka, który został umieszczony po śmierci Ojca Świętego w 2005r. przez Barbarę i Jana Pawlus. W 2014 roku postawiono nowy krzyż, który został poświęcony.

Wczoraj nasza plenerowa droga krzyżowa odbyła się w innej formie. Ks. proboszcz Władysław modlił się w intencji zmarłych wypominanych, wśród których znajdowali się uczestnicy poprzednich edycji plenerowej drogi krzyżowej. Nie zapomniał również o zmarłym proboszczu Mieczysławie, który był inicjatorem tej trasy i formy nabożenstwa. Modlitwą i błogosławieństwem otoczył też żyjących uczestników nabożeństwa.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Nabożeństwo Drogi Krzyżowej