„Ja jestem dobrym Pasterzem”

dobry pasterz

25 kwietnia 2021 roku to Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający w polskim Kościele Tydzień Modlitw w tej intencji. Jak wiemy, jest to również Niedziela Dobrego Pasterza. W niedzielnej Ewangelii Chrystus określa siebie jako Pasterza - takiego, który oddaje życie za swoje owce. Nieprzypadkowo więc Ewangelia łączy się z początkiem tygodnia modlitw o powołania. Ma nam to przypomnieć, że to również w naszych rękach (a właściwie za sprawą naszych modlitw) jest przyszłość Kościoła i jego pasterzy. To również my musimy dbać o to, jacy ci pasterze będą. Św. Jan Naria Vianney przypominał, że „Takich mamy kapłanów, jakich sobie wymodlimy”. Powinniśmy więc modlić się o ich świętość, ale również pamiętać o tym, że przyszli opiekunowie naszego Kościoła (i naszych wspólnot parafialnych) pochodzą z ludu, z naszych rodzin. I to od wychowania naszych dzieci czy wnuków zależy to, jacy pasterze Kościoła będą w przyszłości.

Niech więc zbliżająca się niedziela przypomina nam o dwutorowej trosce o powołania: o modlitwie (sposobność do tego będzie po każdej Mszy św. w tym tygodniu), ale również o dbałości o świętość naszych rodzin, bo jeśli rodziny będą święte – to i kapłani będą święci.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia „Ja jestem dobrym Pasterzem”