Ogłoszenia - 06.06.2021

10 NIEDZIELA ZWYKŁA 6.06.2021

Kryterium przynależności do rodziny Jezusa to pełnienie woli Bożej. Tego uczy nas udział w Eucharystii.

Kalendarz liturgiczny:
Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała: Pocztom Sztandarowym, Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa, Sportowcom, Kołu Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych, Orkiestrze, Pani Marii za przygotowanie dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, Służbie Liturgicznej, Młodzieży, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Panu, który robił zdjęcia, Pani Marii za piękno naszej świątyni, Osobom, które niosły świece, obrazy, feletrony, baldachim, dzieciom, które niosły poduszki, Rodzicom z dziećmi, za ubranie Ołtarzy, domów i posesji, za dekorację Kościoła, za ofiary złożone na kwiaty. Wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli we Mszy św. i Procesji. Za wasze świadectwo wiary. Niech Chrystus błogosławi. Trwa Oktawa Bożego Ciała serdecznie zapraszam. Na zakończenie Oktawy w czwartek poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu po Mszy św. wieczornej. Przygotowujemy się do Uroczystości Odpustowej ku czci NSPJ trwa nowenna.
Poniedziałek – wspomnienie Bł. Michała Tomaszka, męczennika.
Wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.
Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego NSPJ (w 100-lecie) Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
17.30 - Modlimy się o ustąpienie pandemii z Różą św. Rodziny
Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
Niedziela – Msza św. Odpustowa o godz. 11.30. Zapraszam przedstawicieli wszystkich organizacji istniejących w naszej Parafii.
Sumę Odpustową i kazania będzie głosił Wikariusz Generalny ks. Marek Studenski.
Godz. 15.00 - Nabożeństwo Fatimskie prowadzi Róża Św. Jadwigi. Serdecznie zapraszam.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Bóg zapłać za ofiary (przesyłane również na konto Parafii) i za każdy gest dobroci.
Życzę pięknego i błogosławionego tygodnia.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 06.06.2021