Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament...

OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

Słowo oktawa jest skrótem łacińskiego wyrażenia „dies octava”, czyli „dzień ósmy”. Przedłuża ona obchody ważnych uroczystości o tydzień. I choć oficjalnie oktawa Bożego Ciała została zniesiona przez papieża Piusa XII w 1955 roku, to na prośbę Episkopatu Polski w naszym kraju pozostała tzw. oktawa zwyczajowa, która nie ma charakteru liturgicznego. Pozwala nam ona jednak w szczególny sposób pochylić się nad tajemnicą Pana Jezusa, który pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie. W naszej parafii wierni uszanowali zwyczaj przedłużonego świętowania Bożego Ciała i codziennie, bez względu na pogodę,  pojawiali się w świątyni i uczestniczyli w procesjach eucharystycznych wokół kościoła. Ksiądz Proboszcz Władysław wyraził ogromną wdzięczność wszystkim zaangażowanym: dorosłym oraz dzieciom, a także każdemu z parafian, którzy w tych dniach postanowili uczcić Najświętszy Sakrament swoją obecnością.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament...