„Cześć, Miłość, Wynagrodzenie Sercu Jezusowemu!”

17 listopada 2021 roku to kolejny szczególny dzień w historii naszej parafii. Podczas wieczornej Mszy Świętej 13 parafian zostało włączonych do Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzieło to, zapoczątkowane przez śp. proboszcza ks. Mieczysława Grabowskiego podczas Misji Świętych w 2019 r., sfinalizował ks. Władysław Sporek.

Organizacja ta znajduje szczególne miejsce pośród grup naszej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdyż podąża za skierowanym do św. Małgorzaty Marii Alacoque wezwaniem: „Chcę otoczyć Serce moje koroną z dwunastu gwiazd, złożoną z moich najdroższych i najwierniejszych sług.” Honorowa Straż powstała w Klasztorze Nawiedzenia w Bourg we Francji w XVIII w., jednak dopiero w XIX w. jej główna inspiratorka zakonnica Konstancja Bernaud zaproponowała „aby codziennie każdy stowarzyszony odprawiał Godzinę Straży. Nie zmieniając nic w swoich zwykłych zajęciach, w czasie tej godziny ma łączyć się myślą z ofiarą, jaką Chrystus składał na krzyżu za zbawienie świata. Członkowie będą się zapisywać na tzw. zegarze, gdzie są zaznaczone wszystkie godziny dnia. W ten sposób utworzą wieniec czcicieli z całego świata, którzy trwać będą na posterunku na wzór Najświętszej Maryi Panny, św. Marii Magdaleny i św. Jana, stojących u stóp krzyża w chwili, kiedy z przebitego Serca Chrystusa wytrysnęła krew i woda, jako symbol łask wysłużonych Jego ofiarą”. (Cyt. za „Godzina obecności przy Sercu Jezusa”)

Nasi parafianie złożyli uroczysty akt wstąpienia w obecności ks. Piotra Grochowieckiego, zelatora Arcybractwa.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia „Cześć, Miłość, Wynagrodzenie Sercu Jezusowemu!”