Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Początkowo uroczystość obchodzono w ostatnią niedzielę października; reforma soborowa przeniosła jej termin na ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

W tym dniu przypada również święto patronalne Akcji Katolickie oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

O godzinie 10.30 sprawowana była w naszym kościele parafialnym Msza Święta, gdzie w sposób czynny włączyli się członkowie Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz chóru parafialnego. W tym miejscu chciałbym na ręce Prezesów podziękować za Waszą obecność oraz wkład w życie naszej parafii. Bądźcie apostołami Jego królestwa.
Króluj nam Chryste!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata