Paczuszka dla Maluszka

Dnia 6 stycznia, czyli w dzień Objawienia Pańskiego odbył się finał akcji „Paczuszka dla Maluszka” organizowanej przez Fundację Małych Stópek, w której Nasza Parafia brała czynny udział, wspierając Dom Matki i Dziecka „U Matusi” w Rabce-Zdroju.

W Święto Trzech Króli dary zostały przekazane przez Przedstawicieli naszej parafii na ręce siostry Martyny, która była pod ogromnym wrażeniem ilości podarków i nie ukrywając wzruszenia, prosiła, aby przekazać serdeczne podziękowania „każdej dobrej Duszyczce, dzięki której dobroci i otwartości serca placówka będzie mogła czynić dobro dla drugiego człowieka dalej w profesjonalny sposób”.

Dom Matki i Dziecka to dość nowa, bo działająca od 2017 roku placówka, pod opieką sióstr Nazaretanek, zapewniająca schronienie samotnym Matkom z małymi dziećmi do lat 3 i kobietom ciężarnym. Siostra podkreślała, że celem pobytu w tym domu jest przede wszystkim pomóc odnaleźć się młodym mamom w nowej sytuacji, niejednokrotnie są to kobiety, które trzeba nauczyć opieki nad dzieckiem i przypomnieć o higienie osobistej.

Ogromne wyrazy wdzięczności przede wszystkim dla Księdza Proboszcza Władysława Sporka, który wyraził aprobatę na przeprowadzenie akcji w starej kaplicy i dla wszystkich zaangażowanych, za Waszą dobroć serca! Dzięki Wam na ustach dzieci i matek zagości uśmiech.

Cieszymy się z faktu, iż akcja z takim entuzjazmem została przyjęta przez Naszych Parafian i ufamy, że możemy na Was liczyć w przyszłości. Święty Jan Paweł podkreślał, iż „człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Szczęść Boże,
Koordynatorzy Akcji Paczuszka dla Maluszka

paczka dla maluszka 03  paczka dla maluszka 01  paczka dla maluszka 04  paczka dla maluszka 02

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Paczuszka dla Maluszka