Ogłoszenia - 27.02.2022

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.02.2022

Kościół po raz kolejny pragnie nas przekonać słowem Boga kierowanym podczas liturgii, że każdy człowiek na drodze swojej wiary, w swoich zmaganiach, nigdy nie jest sam.

Kalendarz liturgiczny:
Trwa tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
Zachęcam do podjęcia przyrzeczeń abstynenckich. Będzie wystawiona księga trzeźwości można wpisać się do niej. Rezygnacja z alkoholu na określony czas, będzie pomocą dla tych, którzy mają problem z postawą trzeźwości.
Środa – Środa Popielcowa, rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Dzień solidarności z Ukrainą. Zbiórka w tym dniu na tacę jak również w najbliższą niedzielę do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w piątki o godz. 17.15 Droga Krzyżowa, zaś Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.
Pierwszy Czwartek Miesiąca – Msza św. o godz. 7.00 i 20.30. Adoracja godz. 20.00. Sakrament Pokuty od godz. 19.45. Zapraszam Młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
Pierwszy Piątek Miesiąca - święto Św. Kazimierza. Droga Krzyżowa godz. 17.15. Sakrament Pokuty od godz. 16.45.
Pierwsza Sobota Miesiąca - Godzinki ku czci Matki Bożej. Modlitwa o trzeźwość.
Odwiedziny chorych proszę zgłosić w zakrystii.

Zapisy na pielgrzymkę Diecezji Bielsko - Żywieckiej do Łagiewnik. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.

Za wszystkie ofiary i każdy gest dobroci składam serdeczne Bóg zapłać.

Plan Adoracji 40-godzinnego nabożeństwa:
11.30-12.30 - Słotwina Dół od Państwa Sadlik do Państwa Nykiel oraz Osiedle Gwizdałówka
12.30-13.30 - Słotwina koło Szkoły od Państwa Setla do Państwa Stańczyk
13.30-14.30 - Rada Ekonomiczna, Akcja Katolicka, Młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
14.30-15.00 - Ministranci i Lektorzy

Życzę pięknego i błogosławionego tygodnia.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Ogłoszenia - 27.02.2022