Powołanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na lata 2022-2027

Ja …............... powołany na członka Parafialnej Rady Duszpasterskiej, przyrzekam wobec Boga, że powierzoną mi funkcję będę wykonywał według najlepszej swej woli, zgodnie z moim sumieniem i z przepisami prawa kościelnego. W szczególności przyrzekam, że w miarę swych sił i z poczuciem odpowiedzialności będę wspomagał proboszcza w działalności duszpasterskiej, mając na względzie tylko chwałę Bożą i dobro Kościoła. Tak mi dopomóż Bóg! Amen.

Tymi słowami, dnia 27.03.2022 po Mszy Świętej przed objęciem funkcji członkowie rady złożyli przyrzeczenie przed jej przewodniczącym. Parafialna Rada Duszpasterska stanowi, zgodnie z kan. 536 KPK, ciało doradcze, którego celem jest świadczenie pomocy proboszczowi jako własnemu pasterzowi parafii w prowadzeniu działalności duszpasterskiej na terenie parafii. Kadencja Rady będzie trwać 5 lat.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Powołanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na lata 2022-2027