Niech żyje Jezus zawsze w sercach naszych!

Drugiego kwietnia członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ naszej Diecezji obchodzili Wielkopostny Dzień Skupienia. Z tej okazji, przedstawiciele naszej grupy pod opieką ks. Proboszcza mieli zaszczyt uczestniczyć w niecodziennej pielgrzymce do Sanktuarium Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach. Sobotnie uroczystości zostały połączone z obchodami trwającego od marca Roku Jubileuszowego 100 rocznicy śmierci wilamowickiego świętego.

W trakcie spotkania pokrzepiliśmy nasze serca modlitwą, czynnym udziałem w Drodze Krzyżowej o pokój i uczestnictwem we Mszy Św. koncelebrowanej w intencjach: członków Arcybractwa, zelatorów i opiekunów Straży oraz z okazji zbliżających się urodzin Dyrektora Arcybractwa – Ks. Piotra Grochowieckiego. Głównym źródłem głębokich przeżyć i refleksji była treść homilii nawiązująca do myśli Świętego na temat istoty serca (naszego i Jezusowego). Po sporej dawce „strawy” dla ducha, nie zabrakło strawy dla ciała – gościnni Gospodarze zaprosili przybyłych na agapę. Spotkanie przy stole było okazją do kontynuacji tematu, wymiany myśli i propozycji współpracy.

Zelatorka

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Niech żyje Jezus zawsze w sercach naszych!