Wszystko postawmy na Maryję

13 maja rozpoczęliśmy kolejny cykl nabożeństw fatimskich w naszej parafii. To odpowiedź na słowa Maryi z maja 1917 roku skierowane do trojga dzieci: „Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie.”

O niezwykłych następstwach tego objawienia w Fatimie przypomniał podczas kazania przewodniczący Mszy św. ks. dr Marek Studencki, Wikariusz Generalny. Bo wydarzeń, w których Matka Boża Fatimska ujawnia swe działanie nie sposób przemilczeć. Trzeba wspomnieć choćby o zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, który miał miejsce dokładnie w rocznicę i w godzinie objawień fatimskich. Papież właśnie Maryi przypisał swoje ocalenie.

Objawienia fatimskie mówią także w szczególny sposób o Rosji będącej dziś kluczowym krajem w rozgrywającym się na naszych oczach tragicznym konflikcie.

Te wypełniające się przepowiednie uświadamiają, że w dziejach świata nie ma przypadków. Musimy trwać przy sercu Maryi i jak najczęściej chwytać za różaniec. Tak jak robił to bł. Kardynał Stefan Wyszyński - to on w tak trudnym historycznie czasie dla Kościoła polskiego całkowicie oddał go Matce Bożej i - jak przypomniał ks. Studencki - „wszystko postawił na Maryję.”

Na wzór dzieci fatimskich i tym razem w naszym kościele zgromadziły się dzieci, gdyż nabożeństwo miało miejsce podczas trwającego w parafii białego tygodnia. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach fatimskich, 13 dnia każdego miesiąca.

FOTORELACJA:
 

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Wszystko postawmy na Maryję