Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych śladami męczennika z Peru

Wtorkowym rankiem dzieci, które tydzień temu po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Komunii Świętej, udały się na pielgrzymkowy szlak. Towarzyszył im ks. Proboszcz Władysław, Pani Basia – ich wychowawczyni, oraz rodzice i członkowie ich rodzin. W tym roku z inicjatywy ks. Proboszcza szlak ten wiódł śladami niezwykłych miejsc, a towarzyszyła nam postać bł. Ojca Michała Tomaszka.

Biorąc sobie do serca przysłowie: „Cudze chwalicie swego nie znacie” udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, którym opiekują się Franciszkanie. Na miejscu brat zakonny opowiedział nam historię tego pięknego miejsca, w którym oprócz cudownego obrazu Matki Bożej są również umieszczone relikwie bł. Ojca Michała. W bazylice została odprawiona Msza Święta, następnie udaliśmy się Ścieżką Siedmiu Radości do groty Matki Bożej, gdzie w towarzystwie otaczającej nas przyrody odmówiliśmy Litanie Loretańską.

Po wyjeździe z Rychwałdu udaliśmy się do pobliskiej Łękawicy, do niezwykłego miejsca, jakim jest dom, z którego pochodził bł. Męczennik. Córka jego najstarszej siostry przybliżyła nam całe niezwykłe życie oraz męczeńską śmierć o. Michała. W pokoju pamięci mogliśmy zobaczyć Jego unikalne zdjęcia, zapiski, materiały wideo, rzeczy osobiste. Wpisaliśmy się również do Księgi Pamiątkowej. Wychodząc z tego domu każdy przyznał, że jest to niezwykłe miejsce.

Dopełnieniem naszej pielgrzymki, był grób rodziców błogosławionego z Pariacoto. Pomimo tego, że bł. Michał Tomaszek został pochowany w dalekim Peru, to wielką czcią jest otaczany jego symboliczny grób w Łękawicy, w którym jest ziemia z krwią męczennika.

Był to niezwykły czas odkrywania Błogosławionego, który na długo zostanie w naszej pamięci.

W imieniu rodziców dzieci komunijnych serdecznie dziękujemy Ks. Proboszczowi za organizację pielgrzymki, a Pani Basi za towarzyszenie nam w tym wyjątkowym czasie.

FOTORELACJA:

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych śladami męczennika z Peru