Odpust w Kaplicy

W słoneczny wtorek, 2 sierpnia, obchodziliśmy w naszej parafii wyjątkowe Święto – Matki Bożej Anielskiej. Tego dnia w całym Kościele Powszechnym można uzyskać odpust zupełny. Zawdzięczamy to Św. Franciszkowi, któremu objawiła się Matka Boża w otoczeniu Aniołów i za sumienną służbę obiecała dać wszystko, o co tylko poprosi. W czasach, gdy odpust można było uzyskać tylko w czasie krucjaty lub pielgrzymki do świętych miejsc, Franciszek poprosił, aby jego maleńki kościółek był miejscem tej szczególnej Bożej Łaski. Maryja się zgodziła, ale kazała słuchać Namiestnika Boga na ziemi – Papieża. Św. Franciszek wraz z Braćmi udał się do Papieża i uzyskał jego zgodę. Na tę pamiątkę co roku obchodzimy Święto Matki Anielskiej połączony z odpustem Porcjunkuli (nazwa pochodzi od małego, asyskiego kościółka, gdzie przebywał Św. Franciszek z Braćmi).
 
Słotwina ma również swoje wyjątkowe miejsce do świętowania tego dnia, swoją malutką kapliczkę, w której czcimy Matkę Bożą Anielską. Jest to nasza Słotwińska Porcjunkula, w której kazania w dniu odpustu wygłosił ks. Stanisław Faber. Na uroczystościach pojawili się również nasi Księża Rodacy – ks. Włodzimierz, ks. Sławomir oraz ks. Krzysztof.
Ks. Proboszcz Władysław podziękował zgromadzonym za przybycie oraz parafianom za zaangażowanie się w pieczenie i zakup ciast i lodów.

FOTORELACJA:
 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wydarzenia Odpust w Kaplicy